کارت اعتباری سهام عدالت چه زمانی صادر می‌شود؟/ ارزش گذاری پرتفوی سهام عدالت همراه با اختلال

کارت اعتباری سهام عدالت چه زمانی صادر می‌شود؟/ ارزش گذاری پرتفوی سهام عدالت همراه با اختلال

[ad_1]

به گزارش شفاف، اهمیت بالای سهام عدالت این روزها در مباحث مطرح شده در هر محفل مشخص است. نکات مختلفی که به تعدادشان افزوده می شود. یکی از مباحثی که این روزها منجر به کلافگی دارندگان سهام عدالت شده است. عدم بروزرسانی اطلاعات سامانه www.sahamedalat.ir است، یعنی دارندگان برای اطلاع از ارزش روز سهامشان پس از ورود به این سایت با در بسته مواجه می شوند.

از طرفی هم مراجعه کنندگان وقتی جهت مشاهده پرتفویشان به سایت گارگزاری‌ها مراجعه می‌کنند با پیام عدم تطبیق شماره‌ تلفن همراه با کد ملی مواجه می‌شوند.

کارت اعتباری سهام عدالت در دست بررسی

حسین امینی خواه بازرس اتحادیه  شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در گفت‌وگو با خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان در پاسخ به این سوال که ارزش سهام عدالت از چه زمانی وارد سیستم کارگزاری‌ها می‌شود؟ اظهار کرد: هم اکنون  کسانی که روش مستقیم برای مدیریت سهام عدالتشان را انتخاب کرده اند برای فروش سی درصد از سهام خود می‌توانند به کارگزاری‌ها مراجعه کنند، اما سهام دارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند باید صبر کنند تا شرکت‌های سرمایه گذار استانی وارد بورس شوند.

بازرس اتحادیه  شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در خصوص اینکه چرا سایت سهام عدالت از تاریخ ۳۱ خرداد تا به امروز بروزرسانی نشده است، گفت: احتمال می دهیم که  علت آن تبادل  اطلاعات افراد بین سازمان خصوصی سازی و شرکت سرمایه گذاری باشد.

امینی خواه در خصوص این که چه زمانی کارت‌ اعتباری سهام عدالت در بین افراد توزیع می‌شود، بیان کرد: اعطای کارت اعتباری برای دارندگان سهام عدالت هم اکنون جزء اولویت‌های شورای عالی بورس و ستاد آزاد سازی سهام عدالت است تا در خصوص قوانین آن باهم به یک اتفاق نظر رسند.  

حسین فهیمی  سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در پاسخ به این سوال که سهام عدالت از چه زمانی وارد صفحه‌ کارگزاری‌ها می‌شود، گفت: از روز نهم خرداد، پرتفوی سهامداران سهام عدالت در سایت www.sahamedalat.ir  قابل مشاهده است. اما آن‌ها برای فروش حداکثر ۳۰ درصد از سهام خود باید به شرکت‌های کارگزاری مراجعه و فرم‌های مربوطه را تکمیل کنند.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در پاسخ به این سوال که چرا همچنان وقتی متقاضیان جهت مشاهده‌ ارزش داراییشان  به کارگزاری‌ها مراجعه می‌کنند در آنجا پیام اینکه شماره‌ موبایل با کد ملی مطابقت نداره مواجه می شوند، گفت: با توجه به مشکلاتی که در خصوص شماره تلفن همراه سهامداران سهام عدالت به وجود آمده بود، شرکت سپرده گذاری مرکزی امکانی را فراهم کرده است تا افرادی که این مشکل را دارند بتوانند از طریق سایت فوق، شماره تلفن همراه تحت مالکیت خود را برای راستی آزمایی ارسال کنند. در صورت تایید شماره تلفن همراه، پیامکی برای ورود به سایت به سهامداران ارسال می‌شود.

۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار  نفر روش مستقیم را انتخاب کردند

او در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه میزان از متقاضیان سهام عدالت سهامشان را به روش مستقیم انتخاب کرده اند، افزود: مشمولان سهام عدالت تا روز ۲۹ خردادماه امسال فرصت داشتند تا روش مستقیم را انتخاب کنند، بر اساس آخرین آمار‌ها ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر روش مستقیم را برای مدیریت دارایی‌های خود انتخاب کرده اند و بقیه مشمولان سهامدار شرکت‌های سرمایه گذاری استانی خود خواهند شد.

توضیحات هر دو مسئول مربوط مشکلات ایجاد شده در بروزرسانی ارزش سهام عدالت تا حدودی شبیه به رفع تکلیف برای این موضوع بود، اما روزانه به علت مراجعات بسیار زیاد سهامداران بورسی به کارگزاری ها اختلالات منجر به ضرر دارندگان سهام می شود. البته باید یادآوری شد برخی از کارگزاری ها اجازه فروش 30 درصد سهام عدالت را به دارندگان این سهام که کد بورسی دارند ندادند. از طرفی هم هر روز این سامانه ها با اختلال و قطعی مواجه می شوند.

ورود تعداد زیادی از افراد جامعه به بورس قطعا با مشکلات طبیعی همچون اختلال سایت و سامانه همراه خواهد بود اما باید راهکارهای زیر ساختی هر چه زودتر جای قطعی های پی در پی را بگیرد.

در پایان باید یاد آوری کرد که باتوجه به تقاضای اکثریت این اشخاص در جهت  تغییر روش مدیریت سهامشان از شورای عالی آزاد سازی سهام عدالت و سازمان بورس  خواستار تمدید مهلت برای  تغییر روش در مدیریت سهام هستیم.

[ad_2]

Source link

Previous post جوابی نیامد و در باسک آشپزی
Next post 6 ویژه مواد تشکیل دهنده از یک رستوران خوب جو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *