کانادا فروش تسلیحات به ترکیه را متوقف کرد

کانادا فروش تسلیحات به ترکیه را متوقف کرد

[ad_1]

به گزارش شفاف، از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا فیلیپ شامپاین در بیانیه ای اعلام کرد که مطابق با کنترل صادرات کانادا و به دلیل درگیری های مداوم، من مجوزهای صادراتی مربوط به ترکیه را به حالت تعلیق درآورده ام تا فرصتی برای ارزیابی بیشتر وضعیت فراهم شود.

وزیر امور خارجه کانادا همچنین دستور تحقیق در مورد ادعاهای گزارش شده در رسانه های محلی مبنی بر استفاده سیستم های تصویربرداری و هدف گیری کانادایی در هواپیماهای بدون سرنشین بدون سرنشین توسط آذربایجان در درگیری با ارمنستان صادر کرد.

طرفداران کنترل سلاح به تازگی گزارشاتی در مورد فروش دوربین های تحقیقاتی به ترکیه متحد نزدیک آذربایجان منتشر کرده اند.

پیش از این کانادا در اکتبر (آبان) سال 2019 پس از حمله به کردها در شمال سوریه از مسدود کردن صدور مجوز صادرات برای محموله های نظامی به ترکیه خبر داد.

بامداد ششم مهرماه جاری درگیری میان نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مرزهای مشترک دو کشور از سرگرفته شد و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای نیروهای ارمنستان را آغاز کننده درگیری و نخست‌وزیر ارمنستان نیز جمهوری آذربایجان را آغاز کننده حمله دانست.

پس از درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات دیپلماتیک به تنش در منطقه قفقاز دامن زده و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.

در سال ۱۹۹۳ میلادی، به دنبال درگیری‌های چهارساله نظامی دو کشور، برخی دولت‌های اروپایی و منطقه برای پایان دادن به منازعات ارضی میان باکو و ایروان وارد عمل شدند و سرانجام با میانجیگری «گروه مینسک» سازمان امنیت و همکاری اروپا، آتش‌بس میان دوطرف مناقشه برقرار شد، اما تلاش‌های بین‌المللی برای حل مسالمت‌آمیز این مناقشه تا به امروز نتیجه‌ای نداشته است.

[ad_2]

Source link

تماس تلفنی وزیر اطلاعات اسرائبل با وزیر مشاور امارات Previous post تماس تلفنی وزیر اطلاعات اسرائبل با وزیر مشاور امارات
Next post از مالیات بر عایدی املاک چه خبر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.