[ad_1]

به گزارش شفاف، جلیل مشاری فوق تخصص نفرولوژی کودکان دانشگاه علوم پزشکی گناباد در خصوص تغذیه با شیر مادر در دوران شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: بر اساس مطالعات انجام گرفته بیماری کرونا از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل نمی شود اما به طور کلی مادر نوزاد باید نکات بهداشتی را در چنین شرایطی به طور دقیق رعایت کند.

او ادامه داد: اگر مادر مبتلا به بیماری کرونا دچار وضعیت جسمانی نامناسبی بوده و در بیمارستان بستری است شیرمادر بعد از جوشانده شدن به نوزاد داده شود و اگر مادر در منزل قرنطینه است می تواند شیر خود را به فرزندش بدهد و به هیچ عنوان نباید شیر دهی به نوزادان در این شرایط قطع شود.

مشاری بیان کرد: اگر مادر نوزاد مشکوک به بیماری کرونا عطسه می کند باید بدن و سینه اش را به طور مرتب ضد عفونی کند تا مشکلی در هنگام شیردهی به وجود نیاید.

او ادامه داد: تغذیه با شیر مادر در شش ماه اول تولد نوزاد باعث ضامن بقا می شود و بچه هایی که با شیر مادر تغذیه می شوند دچار بیماری های فشار خون و چاقی در آینده نشده و این فرزندان از هوش بالاتری برخوردار می شوند.

مشاری تاکید کرد: نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند در برابر بیماری ها و آلرژی ها مقاوم تر بوده و در بزرگسالی کمتر دچار مشکلاتی مانند آسم می شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

جولان روانشناسان زرد در جامعه/ چگونه در دام شِبه روانشناسی نیفتیم؟ Previous post جولان روانشناسان زرد در جامعه/ چگونه در دام شِبه روانشناسی نیفتیم؟
Next post به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.