کوچک سازی – کاهش باور نکردنی دسر

[ad_1]

من هرگز فکر نمی کردم من می خواهم به نوشتن یک مقاله در “کوچک سازی” از دسر. وقتی که می آید به عشق من با همه چیز شیرین شعار من بوده است “بزرگتر بهتر است”. من همچنین سعی کنید به زندگی می کنند Ernestine Ulmer را شعار معروف: “زندگی نامشخص است, خوردن دسر را برای اولین بار”. متاسفانه این همیشه کار نمی کند که راه و شبیه ترین مردم به من آموخته بود که دسر برای اولین بار بود و نه مناسب جهت از همه چیز. من مطمئن هستم که کسانی از شما که به اشتراک گذاشتن شور و شوق من برای شیرین انتهای می تواند مربوط به پیش بینی و هیجان است که می سازد و بعد از شام مشتاقانه در انتظار برای سرور برای بازگشت به ما خیره با دسر ارائه شده حتی اگر ما کامل است و ما می دانیم که ما احتمالا نمی تواند آن را به پایان برساند و حتی اگر ما می دانیم که ما نباید دلایل مختلف سلامت. اما آنچه در یک وعده غذایی بدون دسر ؟ بنابراین ما سعی می کنیم به صحبت کردن با هر کس که ما با به اشتراک گذاری, اما اگر ما نمی تواند ما یا احساس گناه سفارش یکی برای خودمان و یا محروم اگر ما بدون. مدتها پیش از آن در نظر گرفته شد نامناسب ناهار خوری آداب معاشرت برای سفارش غذا به اشتراک بگذارید اما در این روز و سن آن را به یک هنجار پذیرفته شده.

اندازه مهم نیست به خصوص در جهان از دسر های کوچک و بزرگ است این روزها. با توجه به انجمن ملی رستوران, “نیش اندازه دسر رتبه شماره یک در فهرست خود را از مواد غذایی روند در سال 2007” و عوامل متعددی رانندگی این روند; مهم ترین مصرف کننده و تقاضا. “دسر ها آخرین فرصت برای ایجاد یک تصور خوب” گفت: اجرایی آشپز شیرینی سفت سباستین از هتل ریو. “شام می خواهید انواع کوچکتر شیرینی این روز و این ران به شیرینی نگاه مانند یک اشتها آور; اندازه مناسب برای به اشتراک گذاری و یا ایده آل برای یک”. سرآشپزها و رستوران می خواهید مهمانان خود را ترک در یک شیرین توجه داشته باشید, اما آنها نمی خواهند آنها را skimping شام به صرفه جویی در اتاق. جدید فلسفه است که برای جلب مهمانان به سفارش ریزه اندام بخش به جای آنها را رد دسر, همه با هم. صفحات کوچک برابر سود بزرگ است که پشتیبانی از این نظریه که چند گزش بهتر از هیچ است. این راه از “desserting” به کسی که شام میخورد فرصتی برای تجربه بیشتر از دوره گذشته در منو در حالی که افزایش این رستوران پایین خط.

به عنوان روند حرکت به دور از “سوپر حجم من” ذهنیت نسبت به غذا خوردن بهتر تقاضا برای “سالم” دسر افزایش یافته است و در حالی که این صدا ممکن است مانند یک ترکیب متناقض با بسیاری از مردم نگران در مورد رژیم های غذایی کوچک-پشت شیرینی موج آینده است. امروز شام باید worldlier پالت و با وجود کاهش باور نکردنی, دسر, سلامت آگاهانه جمعیت نمی خواهند به سازش در طعم و مزه. دسر با شکلات هنوز هم محبوب ترین و شکلات تیره با آن بی شمار سلامت, مزایای, عالی حاکم. رستوران ها menuing مینی دهان آبیاری لقمه ساخته شده از حق بیمه و سرشار از شکلات تیره با رایحه های تازه و میوه های فصلی و طبیعی و معتبر مواد تشکیل دهنده. برای کسانی که احساس نیاز به ریخت و پاش, itty-bitty سالم گزش اجازه می دهد برای بیشتر زیاده روی با کمتر گناه.

سرآشپز اجرایی و مالک متی سیلورمن از خمار کوره مرسوم آمریکایی اغذیه فروشی و مشروب فروشی واقع در مجلل, محله, Summerlin در دسر کمی. “خمار کوره با همکاری دی Haut-Chocolat به ارائه یک دسر ارائه شده است که کوچک است و در عین حال فراهم می کند یک تجربه واقعا منحصر به فرد برای جوانه های چشایی خود را” گفت: سیلورمن. “خمار کوره تنها رستوران در جهان به ارائه دی’ عجیب و غریب شکلات تروفلی به عنوان است و یا زوج با پنیر و شراب. به همین دلیل من مانند دی’ جفت شدن است که حتی اگر شما تا به حال به اندازه کافی به غذا خوردن شما هنوز هم می توانید خود را “شیرینی” بدون غرقه شدن. من همچنین فکر می کنم که شامل این نوع از دسر نقش به روند فعلی از مواد غذایی سالم نسبت. این درک از اندازه به دلیل ‘چقدر بد می تواند چیزی که واقعا برای من?’ “

راحتی دسر popping تا در منوها در سراسر کشور تبدیل شده اند و بخش مهمی به آزادسازي روند. مورد علاقه های قدیمی مانند کیک biscotti پودینگ نان و کیک های شکلاتی درخواست تجدید نظر به مردم در تمام سنین نه تنها به دلیل اندازه آنها بلکه به این دلیل آنها آشنا هستند و سرگرم کننده و بو و طعم و مزه می تواند بیرون کشیدن خاطرات گذشته. سرآشپزها در حال اضافه کردن استعداد به آشنا با در نظر گرفتن این سنتی و تا حدودی عادی دسر و آنها را به فوق العاده ای خلق با رویه خامهای کیک یا شیرینی پر کردن کرم ها و سس ها و یا میوه های تازه ترکیب. این یک پیچ و تاب و های جدید در کلاسیک قدیمی.

برای کسانی که ترجیح می دهند برای پایان دادن به آشپزی خود را اقامت با طعم عجیب و غریب و التقاطی خوردن قومی است. پس از شام در حال savvier پیچیده تر و پرماجرا آنها مایل به سعی کنید غذاهای خوب دهان-احساس و غیر منتظره ترکیبات عطر و طعم مانند روغن زیتون بستنی, کیک پنیر, تمپورا, Habanero شربت و چای سبز Tiramisu. این مفاهیم ابتکاری هستند اتصالات فرهنگ و غذاهای “neologism” از دسر; ترکیب یک یا دو مواد تشکیل دهنده ادویه جات ترشی جات و یا لیکور به یک موجود دسر برای ایجاد یک های جدید و غیر معمول درمان مانند فلفل قرمز و سبز چمنی کیک شکلاتی. یکی از جالب ترین و جذاب راه برای تجربه آشپزی قومیت است که از طریق غذاهای بومی که با فرهنگ و کوچک وسوسه های قومی-تزریق دسر موثر هستند منوهای رستوران در سراسر کشور است.

Sorbets, بستنی و gelatos هستند که همیشه به عنوان محبوب. کمی قاشق از این منو ستونهای بزرگ طعم و اضافه کردن تنوع استفاده می شود که در ترکیب با شیرینی مانند کوکی ها و کیک و پای. سرآشپز اجرایی-صاحبان گئورگ و اوا Paulussen از وحشی قارچ, خوراک شناس, کافه, a 5-star 5-الماس عملیات در Summerlin را بوکا پارک کوچک برخی از دسر خود را ارائه. “بخش کنترل و های های شروع شده با غذا و سپس entrees و در حال حاضر روند نقل مکان کرد و به دسر” گفت: آشپز Georg. “مردم رفته اند به دور از بزرگ دسر زیرا آنها بیش از حد سنگین و یک قطعه بزرگ را می توان از خود راضی. بسیاری از دسر کمی بیشتر چشم تجدید نظر و ایجاد یک نمایش زیبا. ما هنوز هم در خدمت سنتی, دسر, اما ما درخواستی است Gelato نوار. حتی اگر شما کامل همیشه وجود دارد اتاق را برای Gelato. ما از ویژگی های یک “taster” از پنج به هشت کوچک اسپرسو اندازه فنجان های مختلف نور و کرکی Gelatos همراه با garnishes مانند توت های تازه و خامه. پیدا کنیم که مهمانان ما می خواهیم مجموعه ای مجزا با طعم و بافت آنها می توانید به اشتراک بگذارید و یا آنها می توانند یک فرد بشقاب دسر کمی از ما انتخاب از pralines قارچ و شکلات تحت پوشش توت فرنگی. تطبیق پذیری و انعطاف پذیری و سادگی و خلاقیت فوق العاده راه برای نگه داشتن منو تازه و مشتریان خود را به آینده را برای بیشتر”.

ناهار خوری جهانی تبدیل شده است و وسواس آن را می توانید اضافه کردن یک جنبه لذت بخش برای هر شیوه زندگی است. در یک جهان پر از excitingly متنوع از eateries شام نامحدود انتخاب که در آن به صرف زمان و پول خود را. به جای یک وعده غذایی معمولی آنها می توانید پیدا کردن یک حسی-خشنود تجربه ناهار خوری. چه جدا در یک رستوران از رقابت آن است منو و امروزه اغلب دسر منو. وقتی که می آید به دسر است نه لزوما بهتر و با انواع پاینت اندازه بخش بودن گود در سراسر کشور بدون نیاز وجود دارد برای هر کسی که به رنج می برند از دسر محرومیت. این بغض لذت پدیده…نه تنها شما می توانید کیک خود را اما در حال حاضر شما می توانید آن را بیش از حد!

[ad_2]

Previous post فوت ۱۱۵ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته
قطعنامه شورای حکام آژانس، برای ما غیرقابل قبول است Next post قطعنامه شورای حکام آژانس، برای ما غیرقابل قبول است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *