گروه خونی “O” کمتر از دیگر گروه‌ها به کرونا مبتلا می‌شوند

ویروس کرونا ,

[ad_1]

به گزارش شفاف، محققان شرکت آزمایش ژنتیکی “23andMe” دریافتند که افراد دارای گروه خونی “O” تا 18 درصد کمتر از دیگر گروه‌های خونی به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند.

پایگاه خبری “دیلی میل” نوشت, این تیم تحقیقاتی نسبت به یافته‌های خود بیان کرد که این آمار نشان دهنده‌ی ارتباط بین ژن‌های تعیین کننده خون و ویروس کووید19 هستند.

این تیم تحقیقاتی با آزمایش روی 750 هزار شرکت کننده داوطلب و همچنین 10 هزار شرکت کننده مبتلا به ویروس کرونا, نتایج خود را منتشر کرد.

نتایج تست کرونای افراد با گروه خونی “O”, تا 18 درصد کمتر از دیگر گروه‌های خونی مثبت بود؛ نتایج تست کرونای حدود 1.3 درصد از این افراد مثبت بود.

این در حالی است که افراد دارای گروه خونی “A” حدود 1.4 و گروه خونی “B” و “AB” حدود 1.5 درصد نتایج تستشان مثبت بوده است.

این بررسی بر اساس عواملی مانند سن، جنسیت، شاخص توده بدنی و شرایط اساسی پزشکی صورت گرفته است.

این تیم تحقیقاتی به دنبال بررسی های بیشتر و آزمایش‌های گسترده تر است تا بتواند نتایج قطعی خود را منتشر کند.

این تیم تحقیقاتی در وبلاگ خود اعلامیه ای را درباره نتایج بررسی‌های خود منتشر کرده است: «این مطالعه در حال انجام است، با این امید که ما بتوانیم از بستر تحقیقاتی خود استفاده کنیم تا تفاوت‌ها در نحوه واکنش مردم به ویروس را بهتر درک کنیم؛ در نهایت ما امیدواریم که یافته‌های تحقیق خود را منتشر کنیم تا بینش بیشتری در مورد COVID-19 برای جامعه علمی فراهم کنیم.»

پیشتر نیز یک تیم تحقیقاتی در کشور چین با بررسی نمونه‌های خونی مبتلایان دریافته بود که گروه خونی O کمتر از دیگر گروه‌های خونی به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

Previous post چند نکته مهم برای رستوران خود را طراحی وب سایت
Next post چگونه برای طراحی یک رستوران: راهرو فضای, کار, سطوح, دسترسی,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *