گوجه فرنگی تا ۲۰ روز آینده ارزان می‌شود

گوجه فرنگی تا ۲۰ روز آینده ارزان می‌شود

[ad_1]

به گزارش شفاف، اسداله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه گرانی گوجه فرنگی ارتباطی به مغازه دار ندارد، افزود: زمانی که قیمت محصولی در مغازه گران است، نرخ در مبدا و میدان مرکزی بالاست چرا که مغازه دار برحسب فاکتور، سود قانونی خود را روی کالا لحاظ می‌کند.

وی قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی را ۷ تا ۱۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: مغازه دار با احتساب سود ۳۵ درصد بر مبنای فاکتور هر کیلو گوجه را با نرخ ۱۰ هزار و ۸۰۰ تا ۱۴ هزار تومان برمبنای کیفیت به مصرف کننده عرضه می‌کند.

کارگر ادامه داد: گرانی گوجه فرنگی یا هر محصول دیگری به یکباره اتفاق می‌افتد، اما طول می‌کشد تا نرخ‌ها به تعادل برسد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به اینکه با عرضه گوجه فرنگی از سمت جنوب، بازار به تعادل می‌رسد، بیان کرد: ارزانی گوجه فرنگی بدان معنا نیست که قیمت به ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان بازگردد چرا که در فصل تابستان از ورامین، کرج این محصول عرضه می‌شود، اما در زمستان به سبب عرضه از سمت جنوب، کرایه حمل و نقل برآن افزوده می‌شود، اما به طور کلی بازار طی ۲۰ روز آینده به تعادل می‌رسد.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر در سطح شهر با گران‌فروشی مواجه نیستیم، بلکه بحث گرانی محصول مطرح است و فروشندگان به سبب گرانی قیمت چاره‌ای جز عرضه با نرخ‌های بالا ندارند.

[ad_2]

Source link

استعفا و کناره‌گیری چند مقام ارشد پنتاگون Previous post استعفا و کناره‌گیری چند مقام ارشد پنتاگون
بازدید امیر سرتیپ نصیرزاده از پایگاه هوایی تبریز Next post بازدید امیر سرتیپ نصیرزاده از پایگاه هوایی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *