۱۰ درصد بستری‌های کرونا، فوت می‌کنند

۱۰ درصد بستری‌های کرونا، فوت می‌کنند

[ad_1]

به گزارش شفاف، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت درباره تعداد افرادی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند، اظهار کرد: با عادی انگاری و عادی پنداری در مواجه با ویروس کرونا، شاهد افزایش قابل توجهی از مبتلایان به این بیماری هستیم.

او افزود: طبق آمار از هر ۱۰ نفری که بر اثر کرونا بستری می‌شوند یک نفر و از هر ۲ نفری که در ICU بستری می‌شوند، یک نفر فوت می‌کند.

حریرچی ادامه داد: یکی از دلایلی که سبب افزایش آمار مرگ و میر می‌شود، رفتن به مسافرت‌های غیر ضرور است. تجربه نشان داده عدم رعایت دستورالعمل‌های  بهداشتی توسط مردم و افزایش سفرها، رابطه مستقیمی با روند ابتلا و تعداد قربانیان دارد.

اوبیان کرد: اگر فردی که به بیماری کرونا مبتلا شده است هیچ کدام از موارد بهداشتی را که ملزم به رعایت آن‌هاست، رعایت نکند در عرض یک ماه می‌تواند به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ۴۳۰ نفر را آلوده کند.

او ادامه داد: با شیوع کرونا هر یک نفر به طور متوسط دو و نیم نفر را به این بیماری مبتلا می‌کرد، اما این عدد با رعایت نکات بهداشتی توسط مردم و همت دولت در اواخر اردیبهشت به زیر یک نفر رسید. آمار مبتلایان در خرداد ماه افزایشی بود اما خوشبختانه از ۱۵ تیر با اجباری شدن زدن ماسک و رعایت هرچه بیشتر نکات بهداشتی توسط افراد، این آمار کاهشی شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

تمهیدات سفت و سخت قطری‌ها برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا Previous post تمهیدات سفت و سخت قطری‌ها برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا
حذف امتحان نهایی، کنکور را ضروری کرده است Next post حذف امتحان نهایی، کنکور را ضروری کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.