4 ادویه جات هندی بدون که غذاهای هندی ناقص است

[ad_1]

طعم و عطر غذای هندی چیزی است که تمام جهان آرزوی. منحصر به فرد از فرهنگ غذایی است که عمدتا با توجه به سهم برخی از باور نکردنی ادویه جات ترشی جات است که باعث می شود هر ظرف عادی است. آلی, ادویه جات هندی قلب هندی اشپزی و هیچ طبخ می توانید استطاعت برای آماده سازی هر ظرف را بدون این ادویه جات ترشی جات. ذکر شده در زیر از جمله بالا 4 محبوب ترین ادویه هندی است که به هر ظرف یک تند پیچ و تاب و با وسوسه انگیزی رایحه دارای مزه تند و طعم و رنگ پر جنب و جوش.

#1 زیره

آن را یکی از قوی ترین ادویه جات ترشی جات و عنصر کلیدی در هر نوع کاری آماده در هند. آن است که نور به رنگ قهوه ای است و کمی تلخ به طعم و مزه. معمولا به عنوان “Jeera” این ادویه مخلوط به خوبی با سایر ادویه جات به ادویه کاری هندی دودی داشته باشید. آن عطر شدید و قوی ذات هر غذا خیلی لذیذ و relishing.

#2 گشنیز

زرد طلایی در رنگ گشنیز یکی از قدیمی ترین ادویه در جهان است و اجباری عنصر در هر آشپزخانه هند رک. پخت و پز این است که نزدیک به غیر ممکن است بدون این زمین دانه. آنها عمدتا بو داده تا آنها خشک کردن به یک اثر خفیفی از رنگ قهوه. آن را بسیار سرگرم کننده برای دیدن چگونه این زمین دانه شروع به ظاهر کردن به عنوان به زودی به عنوان آنها کاهش یافته است به تابه داغ با روغن.

#3 دانه خردل

دانه خردل یک ادویه رایج در تقریبا در هر آشپزی در سراسر جهان و آنها اساسا از سه نوع طبقه بندی با توجه به رنگ های سیاه و زرد و سفید. در آشپزی هندی, سیاه دانه بیشتر استفاده می شود و آنها قوی در عطر و طعم در میان سه. آنها بسیار تند عطر و طعم است که منتشر می شود زمانی که آنها در حال پرتاب در روغن داغ تابه. دانه خردل عمدتا استفاده می شود در تهیه سوپ و سبزیجات, ادویه کاری در شمال هند وعده های غذایی.

#4 گرم مصالح

این ادویه است که جدایی ناپذیر به پخت و پز هند به خصوص برای غیر غذاهای گیاهی. کاری مرغ, تخم مرغ کاری است که مزه و بدون این ادویه. کمی کوچک گفتگوی garam می توانید برخی از شگفتی و به نوبه خود مطلوب غذا به مزه تند و تند یک. اما, شما نیاز به اضافه کردن این ادویه در پایان تنها زمانی که دستور است که تقریبا پخته شده است. این کمک خواهد کرد که در حفظ عطر و طعم قوی از این جزء اصلی, هندی, ادویه و طعم جوانه فوق العاده relishing تجربه.

بدون شک ادویه جات ترشی جات اساسی تشکیل دهنده هر هندی آشپزی. کشت و برداشت مطلوب در مناطق در سراسر کشور آنها بعد از خشک بوداده یا خام را خوب مخلوط ادویه. مخلوط بسته بندی شده و داد و ستد در بازارها و فروشگاه های مواد غذایی در سراسر جهان است. بنابراین دفعه بعد که شما تلاش برای درمان اعضای خانواده خود را با برخی از طراوت و خوش طعم, غذاهای طبخ آن را با برخی از پانچ خالص هندی, ادویه جات ترشی جات.

[ad_2]

علائم کرونایی که شما را روانه بیمارستان می‌کند Previous post علائم کرونایی که شما را روانه بیمارستان می‌کند
تمدید مهلت دریافت کارت ورود به جلسه و تکمیل فرم خوداظهاری دکتری وزارت بهداشت Next post تمدید مهلت دریافت کارت ورود به جلسه و تکمیل فرم خوداظهاری دکتری وزارت بهداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *